fbpx

פרסום לעסק בוידאו

וידאו הינו אמצעי המדיה הצומח ביותר בשנים האחרונות. הפרסום בווידאו באינטרנט מאפשר להגיע בצורה יעילה, יצירתית ובולטת לקהלי יעד שונים ולהעביר מסרים שונים, תוך מעורבות גבוהה מאוד מצד הצופה. כל זה מייצר פרסום אפקטיבי ומשפיע.

מה כולל קמפיין וידאו?

העבודה המותגית עוברת דרך כלל המסע הצרכני – החל ממודעוּת, עובר להעדפה וכלה בקנייה בפועל. באמצעות עבודה בווידאו באמצעי מדיה שונים, ניתן להשפיע על כל אחד מהשלבים השונים במסע הצרכן.

השכבה העליונה, Top Funnel, פועלת בעיקר על מודעוּת (צעק את המותג), השכבה האמצעית עובדת בעיקר על העדפה – מדובר בשכבה מורכבת יותר, שכן היא המקום בו משתנות עמדות כלפי מותג ומיוצרים ביקושים למותג עצמו (“למה דווקא מותג א’ ולא מותג ב’?”). השכבה השלישית היא זו שסוגרת את המעגל מול הצרכן ומניעה לפעולה ורכישה.

עד לאחרונה, התפישה הרווחת הייתה כי פרסום בווידאו בדיגיטל משמש בעיקר ליצירת מודעוּת – עבודה על השכבה העליונה בלבד. אבל היום ברור כי לווידאו איכויות הנעה לפעולה והשפעה לעומק המשפך. וידאו הפך לאחד מכלי השיווק המשמעותיים והאפקטיביים ביותר השנים האחרונות ומוביל את הצמיחה העצומה בעולם הדיגיטל, בעוד הביקוש אליו רק הולך וגדל.

מבט מלמעלה על עולם הווידאו חושף שינויים ותמורות גדולים מאוד. עד לפני כשלושה עשורים צרכנו וידאו דרך ערוץ אחד בלבד, סביבו היתה המשפחה מכונסת. במרוצת השנים הצטרפו למשחק שני ערוצי טלוויזיה נוספים ויכולת הבחירה במה לצפות גדלה. הטלוויזיה הלכה והתפתחה ונפתח בפנינו עולם גדול יחסית של תוכן באמצעות חברות הכבלים והלווין.

הדיגיטל טרף את הקלפים ושינה את דפוסי צריכת הווידאו מקצה לקצה – וכיום הצופה אינו תלוי בתכתיבי שידורים, זמן ומקום. הוא קובע במה יצפה, מתי, היכן ובאיזו דרך. צריכת תוכן הווידאו הפכה למותאמת אישית ובגדול כל מסך הוא טלוויזיה פוטנציאלית, כאשר הווידאו הדיגיטלי הולך ותופס יותר ויותר מקום.

דוח בזק 2016 דיווח כי יותר מ-20% מהישראלים צופים בתוכן טלוויזיוני בלעדית דרך הדיגיטל.

“וידאו דיגיטלי מנצח לא קורה שלא מתכננים היטב מה לצלם, היכן לצלם, מה התוכן, למי הוידאו מיועד… “דודי דניאל מומחה לאסטרטגיה שיווקית 

הווידאו הדיגיטלי שינה את דפוסי הצריכה. ומה לגבי הפרסום?

פרסום וידאו בדיגיטל, מאפשר להשיג שתי מטרות חשובות ורלוונטיות כמעט לכל קמפיין- Reach (הגעה לקהל כמה שיותר גדול) ו- Targeting (הגעה לקהל כמה שיותר מדויק).

הטכנולוגיה הביאה עימה יכולת לטרגט את קהל היעד של המפרסם באפקטיביות, ולא “לבזבז” חשיפות על קהלים לא רלוונטיים. עם זאת, יש להיזהר מטרגוט יתר, אשר עלול לפגוע בתוצאות השיווק. לכן שני נושאים אלו מתערבבים זה בזה והמטרה היא להגיע לאיזון. כיצד לתכנן קמפיין אפקטיבי בהלימה לשתי האסטרטגיות האלו, שכיום כבר לא מנוגדות אחת לשנייה, אלא משלימות.

ראשית, עלינו להגדיר ולהבין מיהו קהל היעד אליו אנחנו רוצים להגיע, כאשר חשוב להגיע לקהל רחב ככל האפשר, אך בו זמנית חשוב לוודא שאנו אכן מגיעים לקהל הליבה של מותג וקהלים פוטנציאליים, מבלי לבזבז משאבים על קהלים לא רוונטיים.

בנקודה זו, לדאטה התנהגותית, אשר בונה פרופיל גולש על בסיס תחומי העניין שלו או לפי זמנים ביום בהם הוא קשוב יותר לפרסום, יכולה להיות השפעה משמעותית. היום, על מנת להגיע לנשים בקמפיין אופנה למשל, אין כבר צורך לטרגט לפי קטגוריות תוכן סטריאוטיפיות. באמצעות בניית פרופיל התנהגותי לגולש, אנו מסוגלים להגיע לנשים חובבות אופנה, גם כאשר הן צורכות תכנים הקשורים בספורט או עסקים (תכנים “גבריים” באופיים). כל זה, בלחיצת כפתור באמצעותה נאפיין את קהל היעד הרלוונטי שלנו.

וידאו מנצח מביא תוצאות בפחות מאמץ כאשר התכנון האסטרטגי לפני הלחיצה על כפתור ה REC חברתנו הפיקה מאות סרטוני וידאו מנצחים לעשרות חברות ועסקים.
להפקת סרטון וידאו שיווקי מנצח לרשתות החברתיות 

כאשר רוצים להשפיע על המודעות למותג מסוים, השקה גדולה וכו’, אנו צריכים לתכנן פרסום וידאו משולב, אשר לוקח בחשבון את מגוון הפלטפורמות והמסכים בהם הלקוחות הפוטנציאלים צורכים תוכן, על מנת להגיע לריץ’ מקסימלי ולהגדיל רפטיציה.

הטלוויזיה היא עדיין כלי מרכזי ליצירת מודעות, אך רבים צורכים תכני וידאו בדיגיטל. מחקר פוסט קמפיין שערך מפרסם שלנו הראה כי הקהל הדיגיטלי ברובו המוחלט הוא בלעדי, עם אחוז חפיפה קטן של 7% בלבד בין הטלוויזיה לדיגיטל. על כן, השילוב בין שני אמצעי המדיה קריטי להצלחה.